Ferhan Şensoy vefat etti

Tiyatronun usta isimlerinden olan 70 yaşındaki Ferhan Şensoy, vefat etti.

Şensoy’un ölüm haberini Ortaoyuncular ekibi, twitter üzerinden duyurdu.

“USTAMIZI KAYBETTİK”

Şensoy’un kurucusu olduğu Ortaoyuncular, “Tiyatromuzun kurucusu, ustamız Ferhan Şensoy’u, dün gece, bir süredir tedavi gördüğü hastanede, yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun…” paylaşımında bulundu.

“BABAM UÇTU GİTTİ GÖKLERE…”

Sanatçının vefatı üstüne, kızları Müjgan Ferhan Şensoy ile Derya Şensoy’dan da paylaşım geldi.
Müjgan Ferhan Şensoy, “Babam uçtu gitti göklere…” mesajını yayınlarken, Derya Şensoy da “Canım babacığım, uçtu gitti göklere. Çok ama çok üzgünüm. Seni çok seviyorum babacığım” ifadesini kullandı.

DERYA BAYKAL: ÇOK ÜZGÜNÜZ

Şensoy’un eski eşi ve kızlarının annesi Derya Baykal da sosyal medya üzerinden paylaşım yaptı.
Baykal, “Ustamı, kızlarımın babasını kaybettik çok üzgünüz…” notunu düştü.

BAKAN ERSOY: TİYATRO VE SİNEMAMIZ BÜYÜK BİR ÇINARINI KAYBETTİ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesabından, “Tiyatro ve sinema dünyamız büyük bir çınarını kaybetti. Ferhan Şensoy’un vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kederli ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.” Açıklamasında bulundu.

TEPKİ ÇEKEN BAZI YORUMLAR

Maalesef aşırı politize olmuş ülkemizde karşıt görüşten olduğu düşünülen kişilerin vefatında tepki çekebilecek yorumlardan usta sanatçı da nasibini aldı. Türkiye’de hem sağ hem sol kesimden bu tür yorumlara mallesef sık sık rastlanılmakta.

Şensoy’un ölümünün ardından bazı haber ve sosyal medya sitelerinde paylaşılan yorumlar, tepki çekti.

İşte tepki çeken bazı yorumlar:

“Babam uçtu diyeceğine bir kuran oku, okuttur arkasından Allaha yalvar günahlarını affetsin diye. Hoş bırakın kuranıkerimi size fatiha okuyun desek o nedir ki dersiniz …. Allah affetsin”

“İnşallah göklere uçmuştur göklere”

“Ne rahmeti? Adamın kemiklerini sızlatmayın. Toprağı bol olsun diyeceksiniz.”

“Ben Eskişehir’de gördüm geçti burdan Ankara doğru gitti”

“Ah be yavrum, hayat veya ailen hiç mi bir şey öğretmedi sana. Göklere uçtu diyeceğine, babam ahiret yurduna göçtü, rabbim rahmet etsin, dualarda unutmayın diyebilirdin. Dinden bu kadar soğuk ve uzak olunmaz ki..!”
“Habere göre 1 aydır hastanedeymiş kızına sormak lazım baban 1 aydır neyi düşünüyordu ölünce uçuşa gececeğinimi yoksa ALLAH’a nasıl hesap vereceğinimi”

“SORU: Mevtayı nasıl bilirdiniz? EL CEVAP: Ömrünce Dine küfreden İYİ BİR …”

“O alaycı üslubunu koruyabileceğini hiç sanmıyorum.. Bizde de suç var… Ama bu herif daha fazla suçlu….”
“EEEE! bu dünyada çok gülen, ahrette ağlarmış! Millete tepeden bakar gibi, ideolojisini pompalayanların sonu…”
“karısı çocukları bi tanesi ALLAH rahmet eylesin babama yazmamış ..”

BU YORUMLARA GELEN TEPKİLER

Birçok okuyucu da ölen kişinin arkasından böyle ifadelerde bulunmasının yanlış olduğunu ifade ederek tepki gösterdi.

İşte o yorumlardan bazıları:

“Bir insan evladına faydası bulunmaz. Bir dikili ağacı yoktur. Gelir burada “Şimdi hesap zamanı” diye yazar. İnancını bilmem, bana da düşmez sorgulamak. Hakkım varsa helal olsun.”

“Herkes kendi hesabına baksın ölen iyi de olsa kötü de olsa Allah ile kul arasına girilmez ve arkasından konuşmak erdemlik değildir. Herkes darı cezada hesabını Allah’a verecektir. Ferhan SENSOY da verecek bizde vereceğiz”

“Her sanatçı filmci öldüğünde ortaya çıkan ŞİRK çiler Buradada ortaya çıkmış Allaha eş koşup, yargılamışlar, ceza kesmişler, cehenneme yerleştirmişler, hatta günahlarının miktarını bile belirlemişler acıyorum bu yaratıklara ŞİRK İslamın 9 büyük günahının en büyüğüdür. 2. sırada İftira gelir onuda yapmışlar . ŞİRK + İftira suçunu binlerce kere işleyip gidecekler Allahın huzuruna”

“ferhan abinin tirnagi kadar ulkeye faydasi olmayan bazi tek hucreliler her zaman ki gibi dinden dem vurup kendilerinin sonsuz mutluluga, ferhan abinin ise cehenneme gidecegini tanridan once soylemisler helal olsun beyler guzel din anlayisi.”

“Eleştiren, sorgulayan, farklı düşünen insanların değerini bilin. Ateist de olsa deist de olsa bu toplumda inandığı şeyleri cesurca haykırabilen insanları seviyorum. Kolay değil milyonluk bir kitleye bir şeyleri anlatmaya çalışmak. Üstelik doğumumuzdan itibaren hep bir inanç empoze edilmiş, hiç sorgulamamış araştırmamış bir kitleyiz. Üç beş sakallının ardında ömrümüzü tüketiyoruz. arada farklı düşünen insanların çıkması iyidir. Mekanı güzel olsun.”

Reklam

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*