Seyfettin Sola kim, Seyfettin Sola olayı ne?

Twitter’da gündeme gelen şahıs.

Twitter’de “Seyfettin Sola Tutuklansın” tagı bir anda TT oldu

OLAY NASIL GELİŞTİ?

İstanbul’da belediye otobüsünde bir kadının gizlice fotoğraflarını çeken Seyfettin Sola’yı otobüsteki kadınlar ifşa etti. Otobüsteki diğer yurttaşlar tarafından kaçmaması amacıyla tutulan Sola, daha sonra karakola götürüldü.

Fotoğrafı çekilen şahıs, karakola gidildiğinde polislerin fotoğrafın yanlışlıkla çekilmiş olabileceğini söylediklerini belirtti.

Fotoğrafı çekildiğini ifade eden bayan şu açıklamalarda bulundu:

Seyfettin Sola ismindeki şahıs fotoğrafımı çekti, üstelik zoomlayarak çekmiş. Tam arkasında oturan adamla aralarında bir bağırma çağırma olduğunu gördüm. Adam Seyfettin Sola’nın elinden telefonu almaya çalışıyordu ve sürekli bana bakıyordu.

Beni çağırdığında fotoğrafımı çektiğini anladım. Seyfettin Sola’nın telefonunu zorla açtırdık ve fotoğrafları gördüm. Ne diyeceğimi bilemedim. Direkt şoförün yanına gittim ve otobüsü durdurmasını, polis çağıracağımı söyledim. Şoför az ileride karakol olduğunu, oraya çekeceğini söyledi.

Durduk ve şahsın kaçmaması için polisleri otobüse çağırdık. Bizi karakola götürdüler. İçeri aldılar, yan odada Seyfettin Sola vardı. Ben içeride ağlarken onun sandviç ve su istediğini duydum. O kadar rahat ve umursamazdı ki… Başına bir şey gelmeyeceğini o da çok iyi biliyordu en az benim kadar.

Polisler fotoğrafın yanlışlıkla çekilmiş olabileceğini ve sicilinin temiz olduğunu söyleseler de şahsın mimiklerinden bile suçlu olduğu anlaşılıyordu. Her seferinde farklı bir mazeret sundu. Ben şikâyetçi oldum ama hiçbir işe yaramayacağını çok iyi bildiğim için buradan paylaşıyorum.

İşte Twitter’da tt olan o başlık:

Reklam

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*