Çok Şey Bilen Adam konusu, oyuncuları, yılı, ülkesi

Çok Şey Bilen Adam filmi, 1956 ABD yapımıdır. 5 Nisan 2021 pazartesi günü saat 21.00’de TRT 2’de yayınlanacak olan filmin künyesi şu şekilde:

Vizyon tarihi: 1956

Süresi/Türü:/ 2s 0dk / Gerilim

Yönetmen: Alfred Hitchcock

Oyuncular: James Stewart, Doris Day, Brenda De Banzie

Orijinal adı: The Man Who Knew Too Much

James Stewart ve Doris Day, tatil için Afrika’nın sıradışı bir şehrine giderler. Burada geçirdikleri zaman boyunca bir Fransız’la tanışırlar ve aralarında dostluk başlar. Ancak bu ilişki uzun sürmeyecek, Fransız esrarengiz bir şekilde öldürülecektir. Ondan geriye kalan tek şey ise büyük bir komplo teorisi ya da hakiki bir sırdır. Fransız, ölmeden önce İngiltere’de yakın zamanda meydana gelecek olan bir suikastin haberini vermiştir. Bir konser sırasında gerçekleştirilecek olan suikast önemli bir diplomatı öldürmek üzere tasarlanmıştır. Bu büyük sırla başbaşa kalan James, kendisini bulan ajanlar tarafından tehdit edilir. Ajanlar, James’i bildiklerini söylememesi için zorlamış ve gözdağı vermek için de kızını kaçırmıştır. James kendi savunmasını kendisi yapıp kızını kurtarmak zorundadır.
‘Çok Şey Bilen Adam’ usta yönetmen Alfred Hitchcock tarafından ilk olarak 1934’te beyaz perdeye aktarılan ve ardından 1956 tarihinde yeniden çevrimi yapılan yapıtıdır.

Reklam

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*