ALES imge sorusu

Yüzbinlerce aday bugün ALES’e girdi.

Önce 2020 yılının Aralık ayına, Aralık ayında da yine koronavirüs gerekçesiyle ikinci defa ertelenen ALES, 21 Şubat 2021 Pazar günü yapıldı.

Akademisyen olmak isteyen birçok kimse Zorlu sınavda, çoğunluğu mantıktan oluşan sorularla adeta boğuştu. Birçok aday özellikle Türkçe sorularında zorlandığını ifade etti.

Kesin olmayan ve teyide muhtaç bilgilere göre bir imge sorusu çıktı.

ÖSYM’nin yasağının kalktığı ve sorunun yayınlandığı an, sitemizde yayınlanacak.

Reklam

1 yorum

  1. İngiltere’de herkesin yüksek lisans yapması ve bu sayede tüm insanların makale okumasının sağlanarak bilgili bir toplum yetiştirilmesi amaçlanırken Türkiye’mizde sanki bizim kitap okumamamız ve makalelerden haberdar olmamamız için değil KAZIK ,kazıktan bin beter soru sorularak insanların şevki kırılıyor ve adeta içimize düşmanlık sokulmaya çalışılıyor. Bu soruları kim hazırlıyorsa derhal görevden alınmalıdır. Cumhurbaşkanımızdan özellikle bunu istirham ediyorum. Çünkü ÖSYM’de sanki halen FETÖ’cüler mevcut ve bu kazık sorularla gençliği yöneticilerimizden nefret ettirmeye çalışıyor izlenimimiz var. Başta İngiltere olmak üzere tüm Avrupada ALES gibi bir saçmalık yok. Herkese doktora yapması için imkan sağlanıyor. Çünkü DOKTORA DEMEK :ARAŞTIRMA YAPAN VE BİLGİLİ TOPLUM demektir. Bu saçmalığa son verilmesi için durumun Cumhurbaşkanımıza iletilmesini sitenizden istirham ediyorum. Bu gençliğe yazık. Eğitimden soğuyan gençlik sokağa ve kafelere kapatılıp değerlerimizden ediliyor. Selamlarımla

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*