TİKA Başkanı Serkan Kayalar Kimdir?

2000 yılında İstanbul’da çalışma hayatına başlayan Serkan Kayalar, 2010 yılına kadar özel sektörde uzman ve yönetici olarak çalışmalarda bulunmuştur.

2011 yılında özel sektörden kamu sektörüne geçen Sayın Kayalar 2018 yılına kadar TİKA Başkanı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmış, ayrıca bu süre zarfında Başkan tarafından verilen görevler çerçevesinde 2011 yılında kurumun yeniden teşkilatlanması için yürütülen 656 sayılı Kanun Hükmünde Kararname çalışmalarında aktif olarak yer almıştır. Yurt dışında birçok proje ve program yürütmüş, Başkan adına kurum içi proje süreçlerinin takibi ve koordinasyonunda görev almıştır. 2014-2018 yılları arasında Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak da hizmet vermiştir.

Daha sonra Ortadoğu ve Afrika Daire Başkanlığı ile TİKA’nın tüm mühendis ve mimarlarının bağlı bulunduğu Teknik Ofis’ten sorumlu TİKA Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Sayın Kayalar, 22 Nisan 2019’da TİKA Başkan V. olarak görevlendirilmiştir.

1980 yılında İstanbul’da doğan Sayın Kayalar, ilk, orta ve lise öğrenimini aynı şehirde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyal Antropoloji bölümünden lisans derecesi almıştır.

2 Ocak 2020 tarihinde TİKA Başkanlığına asaleten atanmıştır.

Serkan Kayalar, evli ve İngilizce bilmektedir.

Reklam

1 yorum

  1. Merhabalar
    Hocam ben Masood (Mesut) Ahmad Qureshi Afganistanlıyım, Türkiye’de beş yıl okudum, Kırıkkale tıp Fakültesi’nin öğrencisiydim anne ve babam hasta oldukları için Afganistan’a gelmek zorunda kaldım. Ben Afganistan’ın Kandahar şehrinde yaşıyorum özel bir üniversitede hocalık yapıp ayni zamanda Kandahar Üniversitesi tıp Fakültesinde kalan eğitim hayatımı tamamlamaya çalışıyorum. Hocam geçen hafta Kandahar üniversitesine TİKA Kabil’deki şubenizin koordinatörü gelmişti ve burda Türk kültürü ve bilgi merkezini açılacaklarmış, eğer siz Kandahar’da böyle bir şey yapamaya düşünüyorsanız lütfen bana da bir iş verin heryerden size ulaşmaya çalıştıyorum ama ulaşılamıyorum, torpilim yok ama yüz yüze sınava her zaman hazırım.
    Hocam benim altı delim var (Türkçe, İngilizce, Farsça, Hintçe, Urduca, Peştuca) siz her zaman benden faydalanabilirsiniz.
    Saygılarımla!
    Kardeşiniz( Mesut Ahmet )

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*