Blu TV Çıplak dizisi neden bitti?

İnternette yayın yapan Çıplak dizisi yayından kaldırıldı. Blu TV platformunda yayınlanan dizinin yayından kaldırılmasına birçok insan twitterda tepki geldi.

Bazı takipçiler de tam tersi, müstehcen olması sebebiyle kaldırılmasını destekledi.

Dizinin kaldırılması konusunda ise ne kanaldan ne de RTÜK’ten açıklama gelmedi.

CÜNEYT ÖZDEMİR’İN TWİTİ

Sunucu ve gazeteci Cüneyt Özdemir’in Çıplak dizisini RTÜK’ü etiketleyerek paylaşması sonra kaldırıld iddiasına Cüneyt Özdemir cevap verdi.

İşte Özdemir’in açıklaması:

Yeni bir delilikle karşı karşıyayız. 6 ay önce Çıplak adında bir dizi çekiliyor. Blu tv yayınlıyor. Ben diziyi yeni izleyip şaşırıyor ve övüyorum. Aylardır sansürcülüğünü eleştirdiğim RTÜK başkanına her zaman olduğu gibi espirili bir şekilde ‘aman duymasın’ deyip söyleniyorum.

Dizi Blu Tv’den kaldırılıyor ve ihale bana kalıyor! Bu dizi Rtük yüzünden mi yoksa Rtük korkusundan mı kaldırıldı ne oldu bunu resmi açıklama olunca öğreniriz ama anlamadığım dayağı niye ben yiyorum? RTÜK’ün sansür tavrını aylardır hemen her yayında eleştiren benim yahu…”

Sosyal medya tamamen bir linç ve delilik alanına dönüştü. Sürekli kendimizi açıklamak zorunda hissediyoruz. Gerekiyor da.. Yapacak bir şey yok. Demek ki biz yeterince kendimizi anlatamıyoruz. O yüzden bir daha bakın bakalım benim kadar RTÜK’ün sansürünü eleştiren kimse var mı?

Son olarak bir kez daha altını çizerek söyleyeyim; Çıplak dizisini çok beğendim. Kendi halinde, küçük bütçeli, mütevazi ama şahane iş çıkartmışlar. Üstelik paralı bir platformda yayınlandı, isteyen izler isteyen izlemez. Rtük dahil kimse özgür iradeye burnunu sokmamalı…

Reklam

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*