Lübnan olayını bilen Haluk Özdil kimdir?

Koronavirüs yasaklarının olduğu dönemlerde Beyaz TV’de Türker Akıncı’nın sunduğu Ne Var Ne Yok adlı programa katılıp Lübnan’la ilgili öngörülerde bulunan Haluk Özdil, adeta Lübnan’ın başına gelenlerin habercisi oldu.

Özdil, program esnasında 3 ay içerisinde Lübnan’ın karışacağını ifade etmişti.

Özdil, Lübnan darmadağın olacağını, insanların turistik gezi amaçlı Lübnan’a gitmemesi gerektiğini belirtmişti.

4 Ağustos 2020 tarihinde Lübnan’ın başkenti beyrut’ta büyük çaplı bir patlama oldu.

Patlamada birçok insan hayatını kaybetti.

Ayrıca patlama esnasında binlerce insan ise ağır yaralandı.

İşte Özdil’in o konuşması:
Haluk Özdil Kimdir?

Haluk Özdil, 1957 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra genç yaşta başladığı memuriyet yaşamı ile birlikte, çeşitli kamu kurumlarının dergilerine düzenli olarak yazılar yazmaya başlamıştır.

Haluk Özdil’in Ankara fotoğraf sanatçıları derneğinde başladığı fotoğraf uğraşı kendisine yurt içinde çeşitli ödüller getirmiş, yurt dışı yarışmalarında dört defa sergilenme hakkı kazanan “Arayış” isimli fotoğrafı Devlet Resim Heykel Müzesinin arşivlerinde yerini almıştır.

Yazar 7 yıl sonra memuriyet hayatını bırakmış, İstanbul’a yerleşmiş ve ulusal başında çeşitli gazete ve dergilerde görev yapmıştır.

1995 yılından itibaren sektörel bazda yayınlar çıkaran bir grubun yayın yönetmeliğini yapmıştır. 2008 yılına kadar da bu görevine devam etmiştir. Haluk Özdil, daha sonra profesyonel çalışma yaşamını bırakarak yazmaya yönelmiştir.
Haluk Özdil’in Kitapları

Reis’in Altı Saati

Örümceğin Ayak İzi

On Dokuz

Seçilmişler

Kod 5

Dijital Tapınak

Kod Adı Pegasus

Reklam

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*