Görkem Sertaç Göçmen kimdir?

Görkem Sertaç Göçmen kimdir?

23 yaşında, İstanbul doğumludur. Annesi eski hâkim, yeni avukat Kadriye Aynur Göçmen, babası savcı Alpay Göçmen olan Görkem Sertaç Göçmen (GKM), kamuoyunda, basında ve sosyal medyada sebebiyet verdiği iddia edilen olaylarla gündeme geldi.

ADININ BASINDA YER ALDIĞI OLAYLAR

-Bir avm’de kız arkadaşıyla kavga ederken çevredekilerle tartışıp üzerlerine araba sürmek

-Hastanede hemşireyle tartışarak küfürlü konuşmak.

-Lojmanlarda havaya ateş açma.

TWİTTER’DA BAŞLIKLAR AÇILDI

Bilindiği üzere annesi eski hâkim Aynur Göçmen’in, GKM’yi savunmak için hâkimlikten istifa edip avukatlığa geçtiği basında yer almıştı. GKM, bu davalardan sonra tahliye edilmişti.

Ancak sosyal medyada, özellikle twitter’da yeniden yargılanması için başlıklar açılmış ve söz konusu başlıklar trend topic olmuştu.

İşte söz konusu başlık altında yapılan bazı paylaşımlar:

“Tabii kadın avukatta haklı oğlu muhalif tweetler mi atmış, düşünce suçu mu işlemiş ki alt tarafı insanların üzerine araba sürmüş ve sonucunda basit yaralanmalar oluşmuş Artı herşey de devletten beklenmez ki kardeşim kendi kendinizi koruyun.”

“En tehlikeli durumda bu, oğlunun suçlu olduğunu kabul etmeyip başkalarına suç atmak bu durumda egosu şişirilmiş birisi ailesinden aldığı şımarıklığı topluma yansıtınca toplumda buna olumsuz tepki gösterince cinayet işler hale gelebilir de”

“Kim suç işlemiş ise Babamın oğlu da olsa cezasını çeksin.Üstünlerin hukuku değil Hukukun Üstünlüğü olmalıdır.”

Reklam

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*