Aras Uğur Kimdir?

Aras Uğur Kimdir?
Türk karikatürist ve yazar.
19.08.1990 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. İlk karikatürleri 2009 yılında bazı dergilerin amatör sayfalarında yayınlanmaya başladı.
Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla adını sıkça duyurmaya başlayan Uğur, son yıllarda Bartu ve Utangaç Mert karakterleriyle adından sıkça söz ettirdi.
Bir çok dizi ve filme senaryo, replik yazan genç kalem, bazı dizilerin komedi karakterlerini de oluşturdu. Hayranları ve birçok eleştirmence en başarılı genç karikatüristler arasında gösterilmektedir.
Karikatür dışında uzun yıllar grafik tasarım işiyle de ilgilenmiştir. Aras Uğur, katıldığı söyleşilerde bu işin para için yapılamayacağını ama başarılı yapınca da para edeceğini, büyük beklentileri olan karikatüristin olmadığını ifade etmiştir.
Uğur: “Özel hayatta sizi tanımazlar. Eğer karikatüristseniz ve medyada yüzünüzü çok sergilemediyseniz, sadece bir isimden ibaretsinizdir ve bununda tatlı avantajları var” düşüncesinde.
Aras Uğur’un, son senelerde en iyi karakteri şüphesi Bartu’dur. Genç karikatürist, çizimleri görülmeden de “Evet bu espri Aras Uğur’un” denecek bir özgünlüğe kavuşmuştur. (Âlim Sözlük)

Reklam

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*